Xpression - kalkomania organiczna

Nową jakość nadruków wielokolorowych (bez ograniczeń ilości kolorów) na ceramice reklamowej można uzyskać, wykorzystując technologię kalkomanii organicznej, nazywanej inaczej Xpression). Jej podstawową zaletą jest to, że umożliwia nanoszenie na ceramikę nadruków w dowolnym kolorze Pantone. Poprzez zastosowanie nowoczesnych farb uzyskuje się wcześniej nieosiągalne, żywe (fluorescencyjne) kolory takie jak np. róże, fiolety, zieleń. Tą metodą zdobić można dowolne (w tym duże) powierzchnie wklęsłe i wypukłe. Nadruk odporny jest na działanie światła.

 

Uniwersalność

Kalkomania organiczna jest metodą uniwersalną – można ją łączyć z każdą inną technologią nadruku na ceramice reklamowej. Kalki dopasowuje się też do nanoszenia ich na powierzchnie zabarwioną Hydrocolorem. Wszystkie farby posiadają wymagane atesty dopuszczające je do stosowania na produktach mających kontakt z żywnością.

Termo Ink – wyjątkowa odmiana kalkomanii

Do wyjątkowej odmiany kalkomanii organicznej zaliczana jest technologia Termo Ink. Jej efekt polega na tym, że dzięki warstwie specjalnej farby część nadruku widoczna jest dopiero w momencie, kiedy do kubka wleje się gorący napój. W ten sposób można tworzyć niezwykle oryginalne kubki reklamowe.